مصاحبه با مدیر وبلاگ کوثر نور

شناسه خبر : 14900

1393/08/24

تعداد بازدید : 883

مصاحبه با مدیر وبلاگ کوثر نور
در فاز دوم مصاحبه با وبلاگ نویسان کوثربلاگ ، دومین وبلاگی که قصد داریم مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ کوثر نور می باشد. متن گفتگو با مدیر این وبلاگ را با هم می خوانیم.
در فاز دوم مصاحبه با وبلاگ نویسان کوثربلاگ ، دومین وبلاگی که قصد داریم مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ کوثر نور می باشد. متن گفتگو با مدیر این وبلاگ را با هم می خوانیم.
1-لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از کی به وبلاگ نویسی مشغول شدید؟
فاطمه مومنی هستم. طلبه سطح سه گرایش فقه و اصول . من از اوایل سال 1393 مشغول به وبلاگ نویسی شدم.
 
2-چگونه با کوثر بلاگ آشنا شدید و در  نحوه استفاده از آن مشکلی نداشتید؟
از طریق کوثرنت آشنا شدم و البته مسابقه وبلاگ نویسی کوثر نور انگیزه ایجاد ساخت وبلاگ را در من تقویت کرد و خوشبختانه با مطالعه ی راهنمای سامانه مشکلات موجود را حل می کردم و کمک های خانم عابدیان نیز در این زمینه کار ساز بود.
 
3-با چه هدف و نیتی به وبلاگ نویسی روی آوردید؟ آیا به اهدافتان هم رسیده اید؟
وقتی وارد  این عرصه شدم دوست داشتم اطلاعاتم را در زمینه مسایل دینی و شبهات و احکام  افزایش دهم  تا بتوانم به عنوان مربی به شبهات و سوالات دینی بین جوانان پاسخ دهم . و به عبارتی نیاز اطلاعاتی ام  را در ایجاد و افزایش آگاهی بالا ببرم و تا حدودی محیط کوثر بلاگ این نیاز من را پاسخ داده است .ان شا الله به خواست خداوند در آینده نه چندان دور به اهداف مورد نظر خواهم رسید چون رسیدن به اهدافم در گرو تحصیلات حوزوی ام است.
 
4-به نویسندگی خارج از فضای مجازی هم علاقه دارید و یا تجربه ای در این زمینه داشتید؟
دست به قلمم خوب نیست اما کار پژوهشی را در صورت فرصت و زمان کافی خیلی دوست دارم .
 
5-میزان حضورتان در اینترنت چقدر هست؟ آیا استفاده های دیگری هم از اینترنت دارید؟ روزانه چه مقدار وقت برای وبلاگ نویسی اختصاص میدید؟
به دلیل گذراندن دوره غیر حضوری حدود 5 ساعت با اینترنت کار می کنم. در هر موردی که با مشکل یا سوالی بر بخورم  اولین گزینه انتخابی ام سایت های معتبر در اینترنت است چون  دسترسی آسان است هم تنوع پاسخگویی بیشتر از دیگر رسانه هاست و محدودیتی ندارد .
در زمانی که مطالعه دروسم در بازه زمانی که برای خودم مشخص کرده ام به پایان رسیده باشد و کار دیگری جز وبلاگ نویسی نداشته باشم حدود 2 الی 3 ساعت مشغول جمع آوری یک پست خوب و به روز می شوم.
 
6-وبلاگتان را هر چند وقت یک بار بروز می کنید؟
تمام سعیم را می کنم حداقل 2 روز یکبار به روز کنم.
 
7-آیا در صفحات مجازی دیگر مثل شبکه های اجتماعی هم حضور دارید؟ نظرتان راجع به شبکه اجتماعی ویژه طلاب چیست؟
خیر . اگر چنین شبکه ای راه اندازی شود واقعا عالی می شود. عضویت در شبکه اجتماعی را تجربه خواهم کرد.
 
8-فکر می کنید چه چیزی در وبلاگ شما باعث جذب خواننده می شود؟
مسایل به روز و نیاز جامعه که در بیشتر پست های کوثر نور  درج می شود . البته  فکر می کنم موضوع بندی خوبی هم دارم.
 
9-مهمترین مزایای وبلاگ نویسی در سامانه کوثر بلاگ چیست؟
تعامل با دیگر دوستان طلبه در همه نقاط کشور و آشنایی با دیدگاه ها و نظرات دوستان طلبه در زمینه مسایل دین و جامعه و تبادل نظر با آنها در هر زمینه مورد بحثی
 
10-چه توصیه ای به سایر وبلاگ نویسان و یا کسانی که تازه می خواهند وبلاگ نویسی را شروع کنند، دارید؟
وبلاگ نویسی آن هم در محیط کوثر بلاگ واقعا جذاب و دوست داشتنی و یک سرگرمی خوب و سالم و در عین حال مثمر ثمر برای همه طلاب است.و از کسانی که تا به حال موفق به ساخت وبلاگ در چنین محیط دلچسبی نشده اند حتما سریعا  اقدام کنند و در صورت برخورد با مشکلی دوستان عزیزو بنده حتما راهنمایی های لازم را انجام می دهیم.
 
11- نوشتن در یک وبلاگ دینی چه تاثیری در زندگی فردی شما داشته؟
تاثیر بسزایی در بروز ویژگی های روان شناختی ام که مربوط به خود آگاهی واطمینان جویی و سندیت دان به زندگی فردی ام بوده را داشته است .وبلاگ نویس دینی کار ارزشی و ارزشمندی است و از این طریق می توانیم درک عمیق تری از خودمان داشته باشیم.
 
12-آیا تاکنون در مسابقه وبلاگی هم شرکت کردید؟
بله در مسابقات کوثر نور و سنگر مجازی؛جهاد فرهنگی شرکت کرده و در هر دو به عنوان نفرات برگزیده  انتخاب شدم .
 
13-چه انتظاری از کوثر بلاگ دارید؟ برای رشد آن چه پیشنهادی دارید؟
عاملی که باعث شد من و لپ تاپم مدت ها با کوثر بلاگ و کوثر نور تنها باشم همین برآورده کردن همه انتظاراتی بود که من از یک محیط مجازی داشتم و تا به این ساعت انتظار خاصی از کوثر بلاگ ندارم اما خواهش و پیشنهادی که در این زمینه دارم این است که وبلاگ هایی که راکد مانده و یا هیچ پستی در آن ها درج نشده با اطلاع رسانی به دوستان در صورت باقی ماندن به همین منوال حذف شوند تا وقتی به طور اتفاقی از چند وبلاگ با پسوند کوثر بلاگ دیدن می کنیم با وبلاگ خالی مواجهه نشویم.
 
14- یکی از بهترین وبلاگ هایی که در کوثربلاگ دیده اید را معرفی کنید.
البه وبلاگ های بسیار خوب حتی تا سطح عالی هم در کوثر بلاگ داریم که بنده اگر بخواهم نام وبلاگی را ذکر کنم در حق دیگر دوستانی که در حد عالی کار کرده اند و من از آن اطلاع ندارم اجحاف شود بنابر این از نام بردن هر وبلاگی در این قسمت پرهیز میکنم.
 
15- بهترین کامنتی که در وبلاگتان دریافت کردید کدام بود؟
.برای ادامه روند کار وبلاگ نویسی واقعا نظرات دوستان مثمر ثمر است و همه نظراتی که برایم ارسال میشد بازخورد خاصی روی روند کارم داشت اگر باز خوردی مثبت دریافت میکردم مانند همدلی ،پشتیبانی و تشویق احساس رضایت بیشتری داشتم و برای ادامه وبلاگ نویسی انگیزه بیشتر و اگر بازخورد منفی مانند کنایه نارضایتی و.. بود احساس رضایت کمتریو در نتیجه انگیزه کمتری داشتم برای همین از دوستان عزیزخواهش میکنم با بیان انتقادات و پیشنهادات خود  و نه تنها بسنده کردن به یک شعر و خسته نباشید در بخش کامنت ها من را در این عرصه یاری کنند . این مهم نیست که چه بازخوردی برای من دارد مهم ادامه روند کار به نحو عالی است.
 
16- وبلاگ خودتان از بیست نمره چند می دهید؟
هر چند نمره خیلی بیست را دوست دارم ولی انصاف و عدالت را رعایت کنم و برای بالا بردن اعتماد به نفسم  17 یا 18 می دهم. البته این نمره را خودم به خاطر زحماتی که برای کوثر نور کشیدم و فقط خودم میدانم برای بهتر شدن هر روزش چقدر زمان خرج کردم ولی با این حال به دلیل عدم آگاهی از نواقص وبلاگم هنوز جای کار بسیاری دارد.
 
17-یه خاطره خوب از وبلاگ نویسی؟
یکی از کامنت ها به طور ناشناس به شدت با پست ها و عقاید من مخالف بود که بعد از مدتی  با کمک دوست وبلاگ نویسم که در این عرصه مهارت بیشتری داشت آدرس وبلاگش را شناسایی کردیم و با  تبادل نظراتی که در زمینه اختلاف عقاید  با هم داشتیم  به بحث و تبادل نظر مشغول شدیم  که در انتها ظاهرا تسلیم اعتقادات راستین و به حق من شد.
 
18- در مورد کلمات زیر ، کوتاهترین عبارتی که به ذهنت میرسد چیست؟
 
کوثربلاگ : پر انرژی و زنده
وبلاگ نویسی دینی: مهارت
طلبه: پاسخگو
سنگر مجازی: جهاد فرهنگی
برخط:  پیام رسان فوری
 
19-صحبت آخر!
منتظر  روزی هستیم که شعار هر طلبه یک وبلاگ محقق شود.و تمام طلاب در عرصه فضای مجازی و امر وبلاگ نویسی برترین ها باشند.